Darmowa dostawa do paczkomatów dla zamówień od 50 zł. Darmowa dostawa kurierem dla zamówień od 600 zł.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać odpowiednią pilarkę ?

2022-01-13
Jak wybrać odpowiednią pilarkę ?

Jak wybrać odpowiednią pilarkę ?

 

Pilarki do bardzo przydatne urządzenia i często niezbędne do wykonania określonej pracy. Duża oferta sprawia że często jest problem z wybraniem odpowiedniego modelu. Oto klika informacji na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze pilarki dla siebie.

 

Oto kilka pytań na które należy sobie odpowiedzieć przed wyborem pilarki:

 

  1. Jak często będę używać pilarki ?

  2. Jaki rozmiar drewna będę ciąć najczęściej?

  3. Jakie mam doświadczenie w cięciu pilarką ?

  4. Czy pilarka powinna być przystosowana do użytku zimowego i mieć podgrzewane uchwyty ?

  5. Jakie mam doświadczenie w cieciu pilarką ?

 

 

W naszym sklepie www.nezo.pl ograniczyliśmy wybór parametrów do kilku najważniejszych:

  1. Moc – ma oczywiście znaczenie i z doświadczenia wiemy że klienci często zaniżają potrzeby aby kupić jak najtańszą maszynę i niestety kończy się to tym że zakupione pilarki są za słabe w porównaniu z materiałem jaki muszą pociąć. Oczywiście można przeciąć kłodę grubości 60 cm pilarkę mocy 1,9 KM jednak zajmie to bardzo dużo czasu.

  2. Waga- a właściwie stosunek wagi do mocy pilarki . Im lżejsza pilarka a mocniejsza tym lepsza .W kilku przypadka ma to wpływ na cenę . Za to waśnie się dopłaca . Przykład ;model 435 ma moc 2,2 KM podobnie jak model 135 Mak II jednak kosztuje więcej ponieważ jest lżejsza – ma również inne zalety ale waga w tym wypadku ma znaczenie. Najlepszy stosunek wagi do mocy mają oczywiście pilarki profesjonalne a na czele w tej chwili stoi pilarka 592 XP , która waży 7,4 kg a moc wynosi 7,6 KM

  3. Maksymalna zalecana długość prowadnicy – to parametr , który pomaga w wyborze odpowiedniej pilarki pod względem grubości ciętego materiału. Bywało że klient chciał kupić pilarkę z grupy konsumenckiej i od razu zmienić prowadnicę długości 60- 70 cm ponieważ ma takie drewno do pocięcia. .

 

Aby wybór był łatwiejszy pilarki zostały podzielone na typy pilarek;

 

Pilarki konsumenckie

Pilarki konsumenckie są to małe i łatwe w obsłudze maszyny przeznaczone do użytku domowego przez ludzi, którzy nie używają ich bardzo często.

Masz do wycięcia kilka drzewek, oczyszczasz działkę z krzaków. Masz do obcięcia gałęzie lub przygotowujesz drewno do opału to pilaki z tej grupy są odpowiednie. Oczywiście biorąc pod uwagę że grubość tego drewna nie przekroczy 50 cm i nie wyrabiasz 10 przyczep rocznie.

 

 

120 Mark II ,130,135Mark II , 120iaku

 

Pilarki uniwersalne

Pilarki uniwersalne to solidne maszyny, które zbudowane są w taki sam sposób, jak pilarki profesjonalne, ale o nieco niższej wydajności. Zostały one zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu okresowym, np. do ścinania drzew. Pilaki z tej grupy pozwalają na pracę już z grubszym drewnem . Często są już wykorzystywane przez profesjonalistów ale z branż takich jak budownictwo ciesielstwo, rolnictwo. Nie nadają się do prac zawodowych w lesie , przy użytkowaniu codziennym . Konstrukcyjnie nie są przygotowane do takich prac- w takim wypadku należy wybrać pilarkę z grupy profesjonalnych

 

420EL, 330i , 340i, 435, 440, 445, 450

 

Pilarki profesjonalne

Solidne, wytrzymałe i niezawodne narzędzia, zapewniające dużą wydajność. Docenisz ich niewielkie rozmiary i zadziwiająco mały ciężar, a także liczne, inteligentne funkcje ułatwiające pracę i zwiększające wydajność. Maszyny z tej grupy najważniejsza pozycja w

 

535i XP, 543 XP, 543 XP G, 545, 540I XP, 550 XP Mark II, 550 XPG Mark II, 555, 560 XP, 560 XPG, 365 X-TORQ, 562 XP, 562 XPG, 372 XP X-TORQ, 565, 585, 572XP , 572XPG, 592 XP, 592XPG

 

 

Pilarki do pielęgnacji drzew

Lekkie i wydajne pilarki z górnym uchwytem, przeznaczone do przycinania, formowania i usuwania drzew — opracowane specjalnie dla arborystów. Niewielki ciężar i dobre wyważenie korpusu sprawiają, że pilarka jest prosta w użyciu, nawet gdy trzeba wspiąć się na drzewo.

 

T535 i XP, T435, T525 CARVING, T540 XP II, T540i XP

 

pixel