Darmowa dostawa do paczkomatów dla zamówień od 50 zł. Darmowa dostawa kurierem dla zamówień od 600 zł.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak dbać o sprzęt ogrodniczy?
Posiadanie dobrego sprzętu ogrodniczego to podstawa dla każdego ogrodnika. Jednak nie wystarczy tylko kupić narzędzia - trzeba również o nie odpowiednio zadbać. Co można zrobić, aby sprzęt ogrodniczy służył bez zarzutów przez długi czas?
Czytaj więcej
Do czego służą wertykulatory?
Wertykulator to urządzenie o charakterystycznych, długich ostrzach. Stosuje się je do prac w ogrodzie, zwłaszcza przy trawnikach. Z czym wiąże się jego nietypowa budowa? Podczas prowadzenia urządzenia jego długie ostrza wbijają się w ziemię, tworząc charakterystyczne, poziome nacięcia. W ten sposób naruszona zostaje wierzchnia warstwa gleby.
Czytaj więcej
Jak obchodzić się z piłą na wysięgniku?

Przycinanie gałęzi, zwłaszcza w koronach drzew i krzewów bywa uciążliwe i niebezpieczne. Zastosowanie piły na wysięgniku może okazać się wybawieniem w przypadku tego typu prac. Jak obchodzić się z takim urządzeniem i kiedy warto z niego korzystać?

Czytaj więcej
Odzież zalecana do prac leśnych

Prace w lesie pozornie mogą wydawać się lekkie i przyjemne. W rzeczywistości jednak wiele z nich wiąże się z niebezpieczeństwem i trudnymi warunkami. Odpowiednia odzież ochronna przeznaczona do prac leśnych ma za zadanie nie tylko chronić przed zagrożeniami, ale także zapewniać maksymalną wygodę nawet przez wiele godzin.

Czytaj więcej
Kiedy warto zainwestować w traktorek ogrodowy?
Jedni lubią koszenie trawy i uważają, że to bardzo relaksujące i wyciszające zajęcie, inni zaś irytują się na samą myśl o tym obowiązku. Jeżeli jednak posiadasz własne podwórko i zależy Ci na utrzymaniu go w estetycznym stanie, nie ma znaczenia, do której grupy należysz. Musisz jednak zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Wiele osób zastanawia się nad zakupem traktorka ogrodowego. Kiedy taka inwestycja rzeczywiście ma sens? Sprawdź!
Czytaj więcej
Urządzenia polecane do wykaszania i podkaszania
Zdaje się, że kosiarka to zupełna podstawa w wyposażeniu każdego posiadacza własnego ogrodu. Trudno bowiem wyobrazić sobie zadbany trawnik bez tego urządzenia. Niekiedy jednak może ono nie wystarczać, a szczególnie wtedy, gdy właścicielowi nieruchomości zależy na jak najbardziej estetycznym efekcie. Zobacz, jaki sprzęt warto mieć!
Czytaj więcej
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki do ogrodu?
Za oknem pojawia się coraz więcej promieni słonecznych, a temperatury są coraz wyższe… To oznacza, że wiele osób spędza wolny czas na zewnątrz. Jednak oprócz tego to również sygnał dla osób posiadających ogród, że warto zająć się tą przestrzenią. Jednym z ważniejszych elementów każdego przydomowego ogródka jest oczywiście trawnik. Trudno wyobrazić sobie odpowiednią pielęgnację bez użycia kosiarki. Na jakie kryteria warto zwracać uwagę, kupując to urządzenie?
Czytaj więcej
Top urządzenia ułatwiające prace w ogrodzie
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym posiadacze ogrodów zaczynają planować pierwsze prace. Aby rośliny ozdobne czy warzywa rosły zdrowo, konieczne jest odpowiednie przygotowanie gleby i przeprowadzanie prac w optymalnych warunkach pogodowych. Oprócz tego na skuteczność i jakość prac wpływa też wykorzystanie narzędzi, które bywają szczególnie pomocne w przypadku większych powierzchni. W dzisiejszym wpisie wymienimy kilka sprzętów, które ułatwiają prace w ogrodzie.
Czytaj więcej
pixel