Darmowa dostawa do paczkomatów dla zamówień od 50 zł. Darmowa dostawa kurierem dla zamówień od 600 zł.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak obchodzić się z piłą na wysięgniku?

2023-01-17
Jak obchodzić się z piłą na wysięgniku?

Przycinanie gałęzi, zwłaszcza w koronach drzew i krzewów bywa uciążliwe i niebezpieczne. Zastosowanie piły na wysięgniku może okazać się wybawieniem w przypadku tego typu prac. Jak obchodzić się z takim urządzeniem i kiedy warto z niego korzystać?

Kiedy warto używać piły na wysięgniku?

Wspinanie się po drabinie z piłą nie jest ani wygodne, ani tym bardziej bezpieczne. Okazuje się jednak, że wysokie gałęzie krzewów i drzew można przyciąć w dużo łatwiejszy sposób. Piła na wysięgniku to urządzenie, które nie wymaga wykonywania żadnych niebezpiecznych manewrów. Dzięki przemyślanej konstrukcji pozwala ona na bezproblemowe przycinanie gałęzi, które znajdują się na wysokości nawet 3 metrów. Oczywiście, nie w każdej sytuacji użycie piły na wysięgniku okaże się optymalne. W niektórych przypadkach lepszym wyborem będzie zastosowanie innego sprzętu, takiego jak np. tradycyjna pilarka spalinowa husqvarna. Takie urządzenie pozwala na bardziej precyzyjne przycinanie nawet bardzo grubych gałęzi, co czasem może okazać się niemożliwe przy użyciu piły na wysięgniku.

Zasady bezpieczeństwa przy użyciu piły na wysięgniku i tradycyjnej pilarki

Choć piła na wysięgniku jest o wiele bezpieczniejszym urządzeniem, niż tradycyjna pilarka, warto pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Odzież ochronna oraz użytkowanie zgodne z zaleceniami producenta uchronią Cię przed nieszczęśliwymi wypadkami. Oczywiście, w przypadku tradycyjnej pilarki spalinowej husqvarna czy jakiejkolwiek innej, należy zachować szczególną ostrożność. Takie sprzęty stwarzają realne zagrożenie dla człowieka, zwłaszcza jeśli użytkowane są na wysokościach. Jeśli jednak w danym przypadku zastosowanie tradycyjnej pilarki jest nieuniknione, należy koniecznie poprosić drugą osobę o asekurację podczas wykonywanych prac.

pixel