Darmowa dostawa do paczkomatów dla zamówień od 50 zł. Darmowa dostawa kurierem dla zamówień od 600 zł.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Top urządzenia ułatwiające prace w ogrodzie

2022-04-09
Top urządzenia ułatwiające prace w ogrodzie

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym posiadacze ogrodów zaczynają planować pierwsze prace. Aby rośliny ozdobne czy warzywa rosły zdrowo, konieczne jest odpowiednie przygotowanie gleby i przeprowadzanie prac w optymalnych warunkach pogodowych. Oprócz tego na skuteczność i jakość prac wpływa też wykorzystanie narzędzi, które bywają szczególnie pomocne w przypadku większych powierzchni. W dzisiejszym wpisie wymienimy kilka sprzętów, które ułatwiają prace w ogrodzie.

Wertykulator i pilarka 

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek ogród bez trawnika. Dbanie o przestrzeń zieloną nie jest skomplikowane, jednak w przypadku nieco większych przestrzeni zdecydowanie warto zainwestować w urządzenia, które przyspieszą przeprowadzanie prac, a jednocześnie sprawią, że trawa będzie rosła zdrowo, a przestrzeń prezentowała się estetycznie. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest wertykulator. Jest to sprzęt przeznaczony do napowietrzania, które odbywa się dzięki nakłuwaniu darni, co daje możliwość swobodnego docierania tlenu, wody i składników odżywczych do warstwy korzeniowej.

Kolejnym urządzeniem, którego nie może zabraknąć w kolekcji narzędzi wielu ogrodników, jest pilarka spalinowa Husqvarna. O jej zaletach wie każdy, kto musi zajmować się systematycznym podcinaniem trawnika czy drzew w ogrodzie. Dzięki pilarce można na przykład skutecznie usunąć stare i uszkodzone gałęzie. Chcąc otrzymywać naprawdę zadowalające efekty prac, oprócz pilarki warto też zaopatrzyć się w sekator i nożyce do cięcia, które pomogą uporać się z problematycznymi roślinami.

Niezbędne urządzenie w każdym ogrodzie, czyli kosiarka 

Z uwagi na to, że utrzymanie trawnika w dobrej kondycji bywa czasochłonne, podczas zakupów ogrodniczych nie można zapomnieć o kosiarce. Dobrym wyborem będzie na przykład kosiarka automatyczna Husqvarna. Taki robot wykona pracę za człowieka, a do tego jest przystosowany do pracy na różnych terenach – potrafi kosić zbocza. Co więcej, można nim sterować za pomocą smartfona. W przypadku mniejszych ogrodów można zdecydować się na kosiarkę spalinową czy elektryczną.

pixel