Darmowa dostawa do paczkomatów dla zamówień od 50 zł. Darmowa dostawa kurierem dla zamówień od 600 zł.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odzież zalecana do prac leśnych

2022-11-22
Odzież zalecana do prac leśnych

Prace w lesie pozornie mogą wydawać się lekkie i przyjemne. W rzeczywistości jednak wiele z nich wiąże się z niebezpieczeństwem i trudnymi warunkami. Odpowiednia odzież ochronna przeznaczona do prac leśnych ma za zadanie nie tylko chronić przed zagrożeniami, ale także zapewniać maksymalną wygodę nawet przez wiele godzin.

Dlaczego do pracy w lesie należy ubierać odzież ochronną?

Zakładanie odzieży ochronnej jest niezbędne przy wykonywaniu wszelkich prac leśnych. To szczególnie ważna kwestia zwłaszcza dla drwali i innych osób, które obchodzą się z narzędziami mogącymi stanowić niebezpieczeństwo dla użytkownika. Tak naprawdę jednak każdy, kto podejmuje się prac leśnych, powinien pamiętać o odzieży dostosowanej do warunków terenowych. Zagrażające życiu lub zdrowiu zdarzenia to przecież nie tylko wyślizgnięcie się niebezpiecznego narzędzia. To także sytuacje takie, jak nadzianie się na gałąź lub ukąszenie przez owada lub węża. Do wszelkich prac leśnych bardzo dobrze nada się odzież ochronna Husqvarna, którą zakupisz na przykład u dystrybutora marki.

Jaką odzież ochronną wybrać do prac leśnych?

Obowiązkowe elementy ubioru do prac leśnych to przede wszystkim odpowiednie buty ochronne, wzmacniana w najbardziej narażonych miejscach kurtka lub bluza oraz spodnie - np. antyprzecięciowe ogrodniczki. Najważniejsze, aby tego typu odzież była wykonana z trwałych i odpornych materiałów. Nie można przy tym zapominać, że ubiór ochronny powinien zapewniać maksymalną wygodę użytkowania. Prace leśne często trwają przez wiele godzin. Z tego względu odzież ochronna musi być wykonana w sposób, który gwarantuje przewiewność i nie ogranicza ruchów. Istotne jest też, aby zapewniała ona komfort w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych np. opadów deszczu lub silnego wiatru.

pixel