Darmowa dostawa do paczkomatów dla zamówień od 50 zł. Darmowa dostawa kurierem dla zamówień od 600 zł.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak działają kosiarki automatyczne?

2022-01-21
Jak działają kosiarki automatyczne?

Ze wszystkich prac ogrodowych to właśnie koszenie trawy jest zazwyczaj najbardziej uciążliwe. Wymaga regularności nawet przy dużych upałach. Dlatego powstało nowoczesne i proste rozwiązanie — kosiarka automatyczna, która wyręczy w pracy właścicieli trawników i oszczędzi ich czas i energię.

Kosiarka automatyczna – cechy i funkcje

Kosiarka automatyczna to robot koszący, który dzięki inteligentnym funkcjom i automatyzacji pracy samodzielnie i efektywnie skosi trawnik o powierzchni do 600 m2. Nadaje się do pracy w zróżnicowanym terenie także na zboczach o nachyleniu do 25%. Kosiarka jest kompaktowa, lekka, bardzo zwrotna. Ma elektryczny, energooszczędny silnik, prostą regulację wysokości koszenia oraz opcję rozdrabniania trawy. Jest wyposażona w stację dokującą oraz przewód ograniczający obszar jej działania, sama się ładuje. Posiada  funkcję mapowania trawnika, ochrony przed deszczem i zabezpieczenia przed kradzieżą. Wmontowane czujniki przenoszenia i wywrócenia sprawiają, że w sytuacji awaryjnej  noże zatrzymują się automatycznie, a sensor kolizji zapobiega zderzaniu.

Sposób działania kosiarki automatycznej

Kosiarkę automatyczną instalujemy, ustawiając stację dokującą, podłączając do niej zasilanie i przewód ograniczający, który wyznacza obszar koszenia. Po uruchomieniu kosiarka wykonuje przejazd testowy po trawniku, mapując teren i optymalizując trasę. Mikroprocesor sporządza mapę trawnika i zapisuje dane dotyczące sposobu poruszania się oraz miejsc, które należy wyminąć. Następnie programujemy urządzenie, używając wyświetlacza. Określamy harmonogram pracy, ustawiając częstotliwość, godzinę, dzień tygodnia oraz włączamy odpowiednie tryby tj. oszczędzanie energii, czy rozdrabnianie trawy. Najlepiej ustawić częstotliwość pracy na dwa lub trzy razy w tygodniu. Urządzenie samo wraca do stacji dokującej: po zakończeniu pracy, gdy potrzebuje naładowania oraz gdy zaczyna padać deszcz. Modele wyposażone w odbiorniki Bluetooth i Wi-Fi można zdalnie kontrolować z dowolnego miejsca na świecie.

pixel